more helpful hints crmwatches.Learn More https://www.carehers.com/.Web Site rolex replica.Perfect gift fake rolex.Get the facts replica watches.Continue https://www.polskareplika.pl/.More details about webpage: rolex replica.more https://www.richardmillesuperclone.com/.Perfect rolex replications for sale.next https://www.omegawatches2015.com.Under $59 https://www.jobswatches.com.i was reading this https://www.stockmarketwatches.com/.look at here hardwarewatches.Women's dpatekphilippe.check this site out moneybellross.com.link https://www.newsfranckmuller.com/.helpful resources taxeswatches.com.Check This Out rolex replications for sale.you can find out more fake tag heuer.


PhiBrows Mikroblanding

Mikroblading (Kıl Tekniği) nedir?

Phi Brows uzmanları tarafından yapılan, kısmi kalıcı kaş çizimi olan microblading uygulamasında amaç; altın oranı dikkate alarak yüz ile uyumlu bir kaş çizimi yaparak yüzde istenilen ifadeyi yakalayabilmektir.

Mikroblading kıl tekniği işlemi manuel olarak özel bir kalem ile yapılan ve mikropigmentasyondan farklı olarak uygulama alanında cildin daha yüzeye yakın tabakasına yapılan bir işlemdir. Her ne kadar özel bir kalemle cihazsız şekilde yapılsa da mutlaka klinik ortamda yapılması gereken bir işlemdir. Ev ortamında kişinin kendi kendine yapabileceği bir işlem değildir. Yüz ile uyumlu doğru bir kaş tasarımı akabinde etkin bir uygulama ile mikroblading uygulaması sayesinde gür bir kaş görünümü elde edilebilmektedir.

 

Mikroblading  nasıl yapılır?

Cildin yüzey tabakasına Phi Brows uzmanlarının yaptığı Microblading uygulamasında uygulanan pigmentler, kaşların doğal rengine uyacak şekilde seçilmektedir. Uygulama öncesi uygulamaya ait özel ölçüm aletleri ile kaşların yüze göre hangi oranda ve hangi uzunlukta olması gerektiği hesaplanır. Bu hesaplama altın oran dikkate alınarak yapılmaktadır. Hesaplamanın akabinde silinebilen kalem ile yapılan kaş çizimi, uygulamayı yaptıracak kişiye gösterilerek kişinin onayı alınır.  Ardından anestezik kremlerle uygulama yapılacak alan lokal olarak uyuşturulur.

Kişiye özel tek kullanımlık mikroblading iğnelerinin kullanıldığı uygulamada,  doğal kaşlarla aynı tondaki boyalara batırılan iğne ile gerçek kaş kıllarına benzer kaş çizimi yapılır. Bu özel iğne ile yapılan çizim esnasında iğne ucundaki boya deriye uygulama süresince nüfus eder.  Çizim işlemi bittikten sonra mikroblading uygulaması sonlandırılır.

Mikroblading, diğer bir adı ile kıl tekniği veya kaş kontörü uygulaması kendi içerisinde birden fazla teknik barındırmaktadır.

3D Kıl Tekniği: Klasik mikroblading tekniğidir. Kalıcı kaşların çizimi yapılırken gerçek kaşlarla uyum göstermesi için profesyonel, 3 boyutlu bir çizim yapılır. Düz çizgi yerine 3D bir çizim yapılmasının amacı, dışarıdan bakıldığında kalıcı makyaj ve doğal kaş ayrımının farkedilmemesidir. 6D tekniğe göre çok daha kolay bir işlemdir.

6D Kıl Tekniği: Daha yoğun ve 3D tekniğe göre daha zor dolayısıyla daha tecrübe gerektiren bir uygulamadır. 3D teknikten farklı olarak çok daha ince iğneler kullanıldığı için hissedilen ağrı çok daha azdır. 6D kıl tekniği, çok yönlü ve daha belirgin, yoğun bir kaş tasarımında tercih edilmektedir. Çok seyrek kaşlarda dahi ideal olarak tercih edilebilmektedir.

3D ve 6D uygulama adımları hemen hemen aynıdır. Birbirlerinden ayrıldıkları nokta yapılan çizimde kullanılan iğne ucu kalınlığı, çizimin boyutu ve yoğunluğudur.

 

Mikroblading ağrılı bir işlem midir?

Uygulama alanı lokal olarak uyuşturulduğu için ağrı minimaldir.

 

Mikroblading iyileşme süresi nedir?

Uygulamayı takriben ilk 3-4 gün uygulama alanında bir kabuklanma meydana gelir. Bu kabuklanma dönemi sonrası gerçek kaş tasarımı ortaya çıkmaya başlar. Cildin kendini toparlaması akabinde kalıcılık süresi başlar. İlk günler uygulama alanına su değmemesi, uygulama alanının güneş ışığından korunması önemlidir.

 

Mikroblading (kıl tekniği) uygulamasının kalıcılığı ne kadardır?

Kalıcılık süresi yaklaşık 1-2 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.