more helpful hints crmwatches.Learn More https://www.carehers.com/.Web Site rolex replica.Perfect gift fake rolex.Get the facts replica watches.Continue https://www.polskareplika.pl/.More details about webpage: rolex replica.more https://www.richardmillesuperclone.com/.Perfect rolex replications for sale.next https://www.omegawatches2015.com.Under $59 https://www.jobswatches.com.i was reading this https://www.stockmarketwatches.com/.look at here hardwarewatches.Women's dpatekphilippe.check this site out moneybellross.com.link https://www.newsfranckmuller.com/.helpful resources taxeswatches.com.Check This Out rolex replications for sale.you can find out more fake tag heuer.


Ozon Terapi

Ozon Terapi nedir?

Tüm canlılar için hayati önem taşıyan oksijen, günümüz modern tıbbında iki farklı şekilde kullanılmaktadır. Bunlardan birincisi hastanelerde KOAH  hastası (Kronik Obstrüktif Akciğer Hastalığı) hastalarının tedavisi ve birçok farklı hastalığa bağlı olarak solunum güçlüğü çeken hastaların tedavisinde kullanılandır. Diğeri ise hiperbarik dediğimiz yüksek basınç altında yüzde yüz oksijen içeren bir ortamda yapılan tedavi yöntemidir.

 

Ozon Terapi nasıl yapılır?

Atmosferde %21 oranında bulunan oksijen, söz konusu ozon terapi olduğunda bu uygulama yapılırken yüksek basınç altında yaklaşık yüzde yüz oranına çıkarılır. Bunun sonucu olarak plazmalar içerisinde çözünen oksijen elementinin miktarı artar.  Hücresel düzeyde artan oksijen sayesinde kendini yenilemeye başlayan ve hızlı çalışan vücut, birçok hastalığı geride bırakmaya meyilli hale gelir.

 

Ozon Terapi ağrılı bir işlem midir?

Yüksek basınç altında oksijenin yüzde yüze çıkarılarak uygulandığı ozon terapi uygulaması, ağrılı ve/veya acılı bir işlem değildir. Oldukça konforlu olan ozon terapi uygulaması öncesi herhangi bir anestezi uygulamaya dahi gerek yoktur.

 

Ozon Terapi iyileşme süresi nedir?

Ortalama 30 dakika süren uygulamada iyileşme süresi yoktur hemen sosyal hayata dönülebilir.

 

Ozon Terapi için kimler uygun adaydır?

Damar hastalıklarından dolaşım bozukluğuna, bakteriyel ve virüs hastalıklarından mantar enfeksiyonlarına varana kadar birçok farklı hastalığın tedavisinde aktif olarak kullanılan çalışma mantığında yüksek basınç altındaki oksijenin olduğu Ozon Terapi uygulaması tedavinin yanı sıra bağışıklığı artırıcı etkisi de olduğu için sağlıklı yaşama adım atmak ve bunu bir yaşam biçimi haline getirmek isteyen birçok kadın ve erkek için ideal bir uygulamadır.

Yukarıda saydığımız hastalıkların yanı sıra anti-aging için de etkin olarak kullanılan ozon terapi uygulaması, oksijenin cilde verdiği canlılık etkisinden yararlanmada etkindir.

 

Ozon Terapi’nin yan etkileri var mıdır?

Kanıtlanmış ağır bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Ozon Terapi’nin avantajları nelerdir?

Ozon terapi, birçok sağlık probleminin etkin çözümü olarak kullanılan bir tedavi yelpazesine sahiptir.

  • Ağrıları giderir.

Eklem ve kas başta olmak üzere yaşanan ağrıları, ağrıya neden olan faktörleri ve kimyasalları vücuttan uzaklaştırarak giderir.

  • Yaşam Kalitesini artırır.

Vücuttaki beyaz ve kırmızı kan hücrelerini aktifleştiren ozon terapisi sayesinde uygulama yaptıran kişiler kendilerini daha dinç ve yenilenmiş hissederler. Beden ve zihinsel yorgunluğu geride bırakıp stresin hayatınızda yarattığı olumsuz etkileri gidermede etkilidir.

  • Kan dolaşımını düzenler.

Kan dolaşımını artırıp hücreleri yenileyen Ozon Terapi, damarların uygulanan oksijen nedeni ile neredeyse yenilenmesini sağlar diyebiliriz. İhtiyaç duyduğu yenilenmeye kavuşan damarlarda kan akışı daha düzenli ilerler ve akabinde damar hastalıklarının birçok tedavisine yardımcı olur.

  • Virüs ve bakterilerden korur.

Vücudu adeta dezenfekte ederek virüs, mantar ve bakteri gibi mikrobik faktörlerden korur. Hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirerek vücut direncini artırır.

  • Hücreleri yeniler.

Yenilenen hücreler sayesinde vücutta oluşan yaralar hızlı iyileşme gösterir ve vücut kendini yeniler. Bozuk yapıdaki dokuların tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır.

  • Antikanserojendir.

Ozon terapi sayesinde hücrelerde yükselen oksijen seviyesi, kanser hücrelerini belirli bir oranda çoğalamaz hale getirir. Bu yüzden kanser görülme riskini azalttığı kabul edilebilmektedir.

  • Detoks imkanı sunar.

Kanın bir nevi oksijenle yenilenmesi diyebileceğimiz Ozon Terapi uygulamasının, vücuttaki toksik maddeleri temizlemede ve vücudun direncini artırmada etkin olduğu bilinmektedir.

  • Güzel yaş almanızı sağlar.

Oksijen sayesinde yenilenen hücreler yaşlanma sürecinizi yavaşlatır ve akabinde cilt kalitenizi artırır. Kalitesi artan cilt, elastikiyetini daha uzun süre koruyabilmektedir.

Yukarıda saydıklarımızın yanı sıra Ozon Terapi uygulaması; KOAH, dolaşım bozuklukları, kronik yorgunluk sendromu, selülit, diyabete bağlı ayak yaralanmaları, hipertansiyon, candita mantarı, şeker hastalığı (diyabet), iyileşmeyen yaralar ve viral hastalıkların tedavisine de yardımcı olmaktadır.

 

Ozon Terapi için kaç seans gerekir?

Ozon terapi uygulamasında seans sayıları hastadan hastaya değişiklik gösterebilmektedir. Bu tür uygulamalarda olduğu gibi ozon terapi seansında da başvuran hastanın yaşadığı problemin şiddeti seans sayını belirlemekle birlikte genelde 10 – 12 seans yeterli gelmektedir.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.