more helpful hints crmwatches.Learn More https://www.carehers.com/.Web Site rolex replica.Perfect gift fake rolex.Get the facts replica watches.Continue https://www.polskareplika.pl/.More details about webpage: rolex replica.more https://www.richardmillesuperclone.com/.Perfect rolex replications for sale.next https://www.omegawatches2015.com.Under $59 https://www.jobswatches.com.i was reading this https://www.stockmarketwatches.com/.look at here hardwarewatches.Women's dpatekphilippe.check this site out moneybellross.com.link https://www.newsfranckmuller.com/.helpful resources taxeswatches.com.Check This Out rolex replications for sale.you can find out more fake tag heuer.


Mikropigmentasyon

Mikropigmentasyon nedir?

Mikropigmentasyon işlemi, bir uygulamalar bütününün genel adıdır. Kaş pigmentasyonu, dudak pigmentasyonu (dudak renklendirmesi, kalıcı dudak makyajı vb.), göz çevresi gibi yüzün birden fazla bölgesinde yapılan bir nevi kalıcı makyaj işlemidir.

 

Mikropigmentasyon nasıl yapılır?

Kişiye özel steril tek kullanımlık uygulama materyalleri ile yapılan mikropigmentasyon işlemi, bir renklendirme, renk tonu düzeltme işlemidir. Dudak, kaş ve göz kapağı olmak üzere farklı bölgelere yapılabilen mikropigmentasyon işlemi konforlu ve güvenilir bir uygulamadır. Dövme cihazına benzer bir cihazla yapılan mikropigmentasyon işleminde amaç, daha canlı  ve belirgin hatlar elde etmektir.

  • Dudaklarda mikropigmentasyon işlemi

Kalıcı dudak makyajı olarak da geçen dudak pigmentasyonu işleminde amaç; dudaklarda uzun süreli, daha canlı bir görünüm elde etmektir.  Uygulamanın ileriki dönemlerinde rahatlıkla ruj vb. makyaj ürünleri gönül rahatlığı ile kullanılabilmekle birlikte pek çok kişi dudak mikropigmentasyonu işlemi sonrasında özel gecelerde dahi makyaja gerek duymamaktadır. Kalıcı dudak makyajı dediğimiz dudak mikropigmentasyonu işleminde tek renk kullanılabildiği gibi arzu edildiği takdirde ombre denilen renk geçişli bir dudak görünümü de yaratılabilmektedir.

  • Göz çevresinde mikropigmentasyon işlemi

Kalıcı Eyeliner: Göz kapağına yapılan bu işlem, farklı kalınlıklarda ve renklerde yapılabilmekle birlikte doğal görünümden uzaklaşmamak adına ince ve siyah tonlarında yapılması tavsiye edilir. Kalıcılık süresi diğer mikropigmentasyon işlemleri ile hemen hemen aynı olan kalıcı eyeliner uygulaması sırasında gözün zarar görmesi söz konusu değildir.

Kalıcı Dipliner: Kalıcı Eyeliner’a göre çok daha ince ve kirpiklerin köklerine yakın olarak yapılan kalıcı dipliler uygulaması, sade olmakla birlikte gözlerinizi tam anlamıyla ortaya çıkaran kalıcı makyaj uygulamalarından biridir. Göz kapağının bitip kirpiklerin başladığı bölgeden itibaren uygulanan dipliner uygulaması, güvenilir bir işlemdir.

  • Kaşlarda mikropigmentasyon işlemi

Birden fazla teknik ile yapılabilen kaşlarda mikropigmentasyon işlemi, kişiye özel altın oran dikkate alınarak çizim yapılıp akabinde kaşların rengine göre seçilen pigmentlerle yapılan bir kaş tasarım işlemidir. Mikroblading’e göre daha derin katmana yapılması nedeni ile bir nevi dövme olarak adlandırılsa da kesinlikle dövme cihaz ve boyalarının kullanıldığı bir uygulama değildir. Sıklıkla kullanılan kaş mikropigmentasyon teknikleri şunlardır;

 

Pudralama (Gölgeleme) tekniği: Bu teknikte kullanılan mikropigmentasyon uygulaması boyaları aynıdır ancak yapılan işlemde doğal görünümden ödün vermemek adına kaş çizgileri daha sık çizilir. Genellikle kıl tekniğinin uygun olmadığı kişilerde tercih edilmektedir. Hafif hatların oluşturulmasında etkilidir.

 

Kıl tekniği: Doğal görünümü nedeni ile gerçek kaşlardan ayırt edilmesi çok zor olan kıl tekniğinde, kaşların arasına kıl efekti verilecek şekilde çizim yapılır.

 

Mikropigmentasyon ağrılı bir işlem midir?

Mikropigmentasyon uygulaması, anestezik işlemlerle ağrının minimalize edildiği etkin bir uygulamadır.

 

Mikropigmentasyon iyileşme süresi nedir?

Mikropigmentasyon işlemi konforlu olmakla birlikte maalesef iyileşme süresi içermektedir. Uygulamayı takriben ilk 3 gün ön iyileşme gerçekleşir ve cilt yavaş yavaş kendini toparlamaya başlar; akabinde 28 günlük periyot sonrası tam iyileşme gerçekleşir. İyileşme süresi boyunca oluşan kabuklanmaların koparılmaması veya uygulama alanına herhangi peeling etkili bir bakım ürünü uygulanmaması önemlidir. Bu süre zarfında uygulama alanları mutlaka güneşten korunmalıdır ve uygulamayı takriben ilk 5-6 gün sauna, spa veya sıcak duştan uzak durulmalıdır.

 

Mikropigmentasyonun kalıcılığı ne kadardır?

Yaklaşık olarak 1-2 yıldır. Kişinin yaşamsal alışkanlıklarına, çevresel faktörlere ve cilt yenilenme hızına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Mikropigmentasyon için kaç seans gerekir?

Mikropigmentasyon işlemi, ana uygulama ve rötuş seansı olarak iki farklı aşamadan oluşmaktadır. İlk gün işlem yapıldıktan sonra ortalama 28 gün sonra işlem bölgesinde rötuş işlemi gerçekleştirilerek uygulama bölgesi sonra haline getirilir.

Ana uygulamanın yapıldığı seans süresi, uygulama yapılan alana göre (eyeliner, deepliner, dudak pigmentasyonu, kaş pigmentasyonu vb.) değişiklik  göstermekle birlikte rötuş seansı çok daha kısa sürmektedir.

 

Mikropigmentasyon ve Mikroblading arasındaki farklar nelerdir?

Daha derin bir tabakaya uygulanması nedeni ile mikropigmentasyon işlemi, mikroblading işlemine göre daha uzun süre kalıcılık göstermektedir.

Mikroblading uygulaması, mikropigmentasyona göre daha dar kapsamlıdır. Mikroblading’te sadece kıl tekniği uygulanırken mikropigmentasyonda birden fazla teknik uygulanabilmektedir.

Mikroblading uygulaması özel bir kalem ile yapılırken mikropigmentasyon işlemi özel bir cihaz ile yapılmaktadır.

Mikropigmentasyon işlemi ile kaş uygulamalarının yanı sıra dudak ve göz çevresinde de birden fazla uygulama yapılabilmektedir. Ancak mikroblading uygulaması sadece kaş için yapılan bir uygulamadır.

Mikroblading ve mikropigmentasyon uygulamalarının karşılaştırılmasında hangisi daha iyidir sorusu yanlıştır. Hangisinin size daha uygun olduğunu sorgulamak daha doğru bir yaklaşımdır. İki uygulama da iyi olmakla birlikte kişinin istekleri, yapılacak uygulamayı belirler.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.