more helpful hints crmwatches.Learn More https://www.carehers.com/.Web Site rolex replica.Perfect gift fake rolex.Get the facts replica watches.Continue https://www.polskareplika.pl/.More details about webpage: rolex replica.more https://www.richardmillesuperclone.com/.Perfect rolex replications for sale.next https://www.omegawatches2015.com.Under $59 https://www.jobswatches.com.i was reading this https://www.stockmarketwatches.com/.look at here hardwarewatches.Women's dpatekphilippe.check this site out moneybellross.com.link https://www.newsfranckmuller.com/.helpful resources taxeswatches.com.Check This Out rolex replications for sale.you can find out more fake tag heuer.


Mezoterapi

Mezoterapi nedir?

Söz konusu ameliyatsız estetik uygulamalar olunca mezoterapi uygulaması, gerek saç gerekse cilde uygulanması ve yüksek hasta memnuniyeti sağlaması nedeni ile ayrı bir yere konmaktadır. Cilt yüzeyindeki birçok problemin etkin sonucu olarak kullanılan mezoterapi uygulaması, kozmetik uygulamaların dışında hayat kalitesini düşüren ciddi sağlık problemlerinde de sıklıkla uygulanmaktır.

İlk olarak 1952 yılında uygulanmaya başlayan mezoterapi, estetik olduğu kadar tıbbi amaçlar için de yaygın olarak kullanılmaktadır. Saç tedavisinden, lekelere, çatlaklara, yaşlanmanın getirdiği deformasyonlara iyi gelmesi ve etkin sonuçlar vermesiyle bilinen mezoterapi özellikle akut ve kronik ağrılar, alerjiler ve spor yaralanmaları gibi durumlarda da kullanılabilmektedir.

Mezoterapide amaç; mezoterapi yapılan bölgede bir kendini yenileme süreci başlatmaktır. Uygulandığı bölgedeki kan dolaşımını tetikleyen mezoterapi, dolaşımı düzenlemede de etkin rol oynar. Cildin alt tabakalarındaki kollajen ve elastik gibi cilt kalitesini artırıp cildin güzel yaş almasını etkileyen yapıları uyaran mezoterapi uygulamaları oldukça konforlu ve güvenilir uygulamalardır.

 

Mezoterapi nasıl yapılır?

Mezoterapi karışımlarının içinde cildin ihtiyacı olan antioksidanlar, cildin halihazırda kendinde de bulunan ancak yaş aldıkça ciltte azalan hyaluronik asit, amino asitler, mineraller ve vitaminler bulunmaktadır.  Cilt altına yapılan enjeksiyonlar sayesinde uygulanan mezoterapi uygulamasında enjekte edilen kombinasyon cildin ihtiyaçlarını içermek ile birlikte içeriği uygulama alanına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Mezoterapi iyileşme süresi nedir?

Cildi yenileyen, kırışıklığını düzenleyen, yaşlanmasını yavaşlatarak güzel yaş almasını sağlayan ve elastikiyetini artırdığı için cildin sarkmasını yavaşlatan mezoterapi sonrası sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

 

Mezoterapinin avantajları nelerdir?

Birçok tedavide başvurulan mezoterapi uygulamasının yaygın olarak kullanıldığı durumlar şunlardır:

 • Güneş lekeleri
 • Melazma
 • Deri çatlakları
 • Selülit tedavisi
 • Cilt yaşlanması
 • Saç dökülmesi
 • Spor yaralanmaları
 • Kas yaralanmaları
 • Eklem çevresi doku lezyonları
 • Trigeminal nevralji
 • Ksantalezma
 • Palindromik romatizma
 • Servikobrakial sendrom
 • Akut romatizmalar

 

Mezoterapinin yan etkileri var mıdır?

Kanıtlanmış bir yan etkisi, olumsuz sonucu bulunmamaktadır.

 

Mezoterapi için kaç seans gerekir?

Onarım sürecinin süresi hastanın yaşadığı deformasyona bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu da seans sayılarının belirlenmesinde etkin bir rol oynanmaktadır. Örneğin saç mezoterapisi ya da güneş lekeleri için yapılan mezoterapi uygulama seansı ve süresi ile spor yaralanmaları için yapılan mezoterapi uygulama seansı ve süresi aynı değildir.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.