more helpful hints crmwatches.Learn More https://www.carehers.com/.Web Site rolex replica.Perfect gift fake rolex.Get the facts replica watches.Continue https://www.polskareplika.pl/.More details about webpage: rolex replica.more https://www.richardmillesuperclone.com/.Perfect rolex replications for sale.next https://www.omegawatches2015.com.Under $59 https://www.jobswatches.com.i was reading this https://www.stockmarketwatches.com/.look at here hardwarewatches.Women's dpatekphilippe.check this site out moneybellross.com.link https://www.newsfranckmuller.com/.helpful resources taxeswatches.com.Check This Out rolex replications for sale.you can find out more fake tag heuer.


Kimyasal Peeling (TCA)

Kimyasal Peeling (TCA) nedir?

Yaş almaya bağlı olarak ciltte kollajen üretimi ve hyaluronik asit üretimi azaldığı için cilt elastikiyetini kaybetmeye başlar ve genç dönemde olduğu gibi kendini yenileyemez. Cildin kendini yenilemesinin yavaşlaması zamanla mat ve cansız bir şekilde görünmesine neden olur. Kimyasal peeling (TCA) ile etkin şekilde çözülebilecek bu problemlerin güzelliğinizi gölgelemesine izin vermeyin.

İğne ve enjeksiyondan uzak tamamen kozmetik bir işlem olan Kimyasal Peeling (TCA)  uygulaması, güvenli ve konforlu bir uygulamadır.

Cildin soyulup ölü derilerden ve mat görünümden arındırılarak alttan gelen sağlıklı cildin ortaya çıkmasını amaçlayan kimyasal peeling (TCA) uygulamasında amaç; ışıltılı ve sağlıklı cilde ulaşmaktır.

 

Kimyasal Peeling (TCA) nasıl yapılır?

Asidik bazdaki bir kombinasyonun yüz ve boyun bölgesine uygulanmasıyla cildin üst yüzeyinde kontrollü hasar oluşturarak cildin soyulmasını sağlayan Kimyasal Peeling (TCA) uygulamasında karşılaşılan cilt problemine göre 3 farklı soyulma gerçekleştirilmektedir. Hafif, orta düzey ve derin soyulma sağlanabilen Kimyasal Peeling (TCA) uygulamasında, hangi yöntemin kullanılacağına uygulamayı yaptıracak kişinin ihtiyaçları doğrultusunda karar verilir.

 

Kimyasal Peeling (TCA) ağrılı bir işlem midir?

Yüzeysel, orta ve derin olmak üzere 3 çeşit soyma yöntemi vardır. Yapılacak işleme göre duyulacak ağrı hissi değişmektedir. Yüzeysel ve orta şiddetli soymalarda ağrı hissi anestezik kremlerle minimalize edilebilmektedir.

 

Kimyasal Peeling (TCA) iyileşme süresi nedir?

Uygulama sonrası kişi sosyal hayatına dönebilir ancak güneş kremi ve nemlendiricilerini mutlaka kullanmalıdır. 5-7 gün içerisinde ciltte soyulma başlayacağı için hassaslaşan cildin korunması önemlidir.

 

Kimyasal Peeling (TCA) için kimler uygun adaydır?

Cilt yüzeyinde yara/enfeksiyon yoksa, yeni güneş yanığı yoksa, kişi hamilelik veya emzirme döneminde değilse, yakın bir dönemde o bölgede soyma işlemi yapıldıysa, kişi Roaccutane tedavisi görmüyorsa Kimyasal peeling için uygun bir adaydır.

 

Kimyasal Peeling (TCA) uygulamasının avantajları nelerdir?

Cildin kan dolaşımının artıldığı, hücre yenilenmesinin sağlanarak kollajen üretiminin tetiklendiği kimyasal peeling (TCA) uygulaması aşağıdaki durumlarda başvurulan ilk uygulamaların başında gelir;

  • Cildin nem dengesinin sağlanması
  • Cilteki sebum üretiminin dengelenmesi
  • İnce kırışıklıkların giderilmesi
  • Hafif akne izlerinin giderilmesi
  • Kahverengi lekelerin azaltılması
  • Güneş hasarı sonucu oluşmuş lekelerin giderilmesi
  • Gözenekli görünümün giderilmesi

Uygulama sonrasında cilt lekelerinde azalma, gözenekli görünümde azalma görülmekle birlikte kimyasal peeling uygulaması (TCA) ince kırışıklıkların azalmasında da etkin bir rol oynamaktadır.

 

Kimyasal Peeling (TCA) uygulaması sonrası nelere dikkat edilmelidir?

Uygulamadan sonra cilt bir süre hassas olacağı için mutlaka korunmalı, güneş ışınlarından korunmak için güneş koruma kremleri mutlaka kullanılmalıdır.

 

Kimyasal Peeling (TCA) için kaç seans gerekir?

Cilt tipine ve hastadan hastaya değişmekle birlikte ortalama 6-8 seans önerilmektedir.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.