Kaş Laminasyonu

Kaş Laminasyonu nedir?

Kaş tasarımının geldiği son nokta kaş laminasyonu, günümüzde sadece kaşlara yüz ile uyumlu yeni bir form kazandırmakla kalmaz aynı zamanda uygulama sırasında kullanılan solüsyonlarla kaşı besleyerek daha da gürleşmesini sağlamaktadır. Kaş Laminasyonu işlemini çekici kılan bir diğer nokta ise kaşlar arasındaki asimetrik görünümü giderebilmesi; dahası farklı yönlerde çıkarak şekilsiz duran kaş yapısını, düzenli yaptırıldığı takdirde zamanla düzeltebilmesidir.

 

Kaş Laminasyonu nasıl yapılır?

Kaş laminasyonu kaşın şekillendirilmesini amaçlayan bir yöntem olduğu için halihazırda cilt yüzeyi üzerinden uygulanarak herhangi bir cilt altı ağrılı işlem barındırmamaktadır.

İlk olarak özel kaş şampuanı ile kaş, tüm makyaj artıklarından iyice temizlenerek işleme hazır hale getirilir. Ardından kaşlar, arzulanan şekle getirilip forma sokularak kaş laminasyonu uygulamasına özel bir yapıştırıcı ile sabitlenir. Bu süre içerisinde birden fazla solüsyon kullanılmaktadır.  Bu adımın ardından eğer kaşlarda bir renk değişikliği de planlandıysa kaşın yeni şekli doğrultusunda boyama işlemine geçilir. Ardından kaşlara protein bakımı yapılır ve akabinde gerçekleştirilen kaş alımı sonrası kaşlar son haline getirilir.

Burada dikkat edilmesi gereken protein-botoks bakımıdır. Bu işlem herhangi bir enjeksiyon içermez, harici bir uygulamadır ve kaşların beslenip güçlenmesini sağlar.

 

Kaş Laminasyonu ağrılı bir işlem midir?

Kaş laminasyonu; ağrısız, acısız etkin bir uygulamadır. Herhangi bir bıçak kesisi vb. Bir işlem olmadan ciddi anestezik işlemlere ihtiyaç duyulmadan yapılır.

 

Kaş Laminasyonu iyileşme süresi nedir?

Sosyal hayatınızı kesintiye uğratmadan yaptırabileceğiniz iyileşme süresi bulunmayan etkin bir uygulamadır.

 

Kaş Laminasyonu kalıcılığı ne kadardır?

Ortalama 6 ila 8 hafta kalıcılığı bulunmaktadır.

 

Kaş Laminasyonunun yan etkileri var mıdır?

Kaş laminasyonu uygulamasının yan etkisi bulunmamaktadır. Hatta tam tersi, uygulama esnasında yapılan protein-botoks bakımları sayesinde kaşlar daha da sağlık ve hacim kazanarak daha düzgün bir şekilde uzamaktadır.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.