Hakkımızda

B&G Wellness, sağlık ve güzellik sektörüne wellness bütünsel yaklaşımıyla yeni bir bakış açışı getirmek amacıyla 2009 yılında Ataşehir‘de hizmete başlamıştır.

Sektörün en güncel trendleri ile danışanlarını buluşturmak üzere özellikle Amerika, Almanya ve İngiltere’de araştırmalar yapan Gülçin Araz ve Burçin Ağaoğlu; sağlık, estetik ve güzellik konularında en geçerli literature sahip uygulamaları kendi kurum bünyelerine katarak “B&G Wellness” adı ile 2014 yılı itibariyle markalarini renove etmişlerdir.

Renovasyonu takiben hemen ikinci şubelerini 6 ay içerisinde Akaretler bölgesinde açmışlardır. Bu açılışında hizmet yelpazesini genişleterek yeni nesil spor faaliyetlerini de wellness bakış açısıyla kendi bünyelerine dahil etmişlerdir.

Aynı dönem Türkiye’de “wellness” kavramını sektöre kazandıran ilk klinik güzellik merkezi olan B&G Wellness, ayrıca B&G ailesi markası adına “Wellness” patentini de almıştır.

Neredeyse tamamı doktor bir aileden gelen girişimciler lisans eğitimlerini Ekonomi ve İşletme, yüksek lisans eğitimlerini ise Dijital Marka Yönetimi üzerine  tamamlamalarıyla birlikte Türkiye ve Londra başta olmak üzere sağlık ve güzellik sektöründe bir çok sertifika ve eğitime sahiptirler. Eğitimin ve gelişimin sürekli ve hiç bitmeyecek bir olgu olduğuna inanan girişimciler halen sağlıklı yaşam, medikal estetik – güzellik alanında da pek çok uluslararası program katılımlarını devam ettirmekte ve en yeni trendleri takip ederek danışanlarıyla buluşturmaktadırlar.

Son olarak;

2019 yılının sonlarında danışanların yoğun istek ve talebiyle BG Wellness ailesi bu kez Nişantaşı Bölgesinde 3.kez kapılarını hizmete açmıştır.

Her açılışında bünyesinde estetik ve güzelliğe bütünsel yaklaşımlarıyla ele alarak yeni uygulamalarıyla danışanlarını buluşturan BG Ailesi geçirdiğimiz pandemi sürecini iyi gözlemleyerek bu kez bağışıklık güçlendirici tedavi ve yeni nesil immun sistem destekleyici uygulamalara ağırlık vermiştir.

 

B&G Wellness şu an aktif olarak Anadolu ve Avrupa yakasında iki şubede hizmetlerine alanlarında uzman doktor, hemşire ve estetisyen kadrosu bir yanda başta; insana verdiği yoğun değer ve iş sevgisiyle öne çıkan vizyonu ile devam etmektedir