Diş Sıkma Tedavisi (Masseter Botoks)

Diş sıkma tedavisi  (Masseter Botoks) nedir?

Diş sıkma ya da literatürdeki adı ile bruksizm, konforlu ve güvenilir tedavisi olan bir sağlık problemidir.

Gündelik yaşamda karşılaştığımız sinir, stres, üzüntü gibi birçok nedenden dolayı alışkanlık olarak diş sıkma ya da diş gıcırdatma yaşıyor olabilirsiniz. Bu stres dalgasının içerisinde istemeden yapılan diş sıkma ya da gıcırdatma maalesef başta çene ağrıları olmak üzere zaman ilerledikçe birçok probleme neden olabiliyor.

Kişinin yaşam kalitesini dahi düşürebilen diş sıkma problemi, basit bir o kadar da güvenilir bir botoks uygulaması ile geride bırakılarak hem çene ağrılarına son verilebilir hem de gündelik yaşamda karşılaştığınız sinir ve stres gibi duyguların vücudunuza daha fazla zarar vermesini engelleyebilirsiniz.

Diş sıkma tedavisinin amacı kişilerde yaşanan çene ve yüz ağrılarını en aza indirgemektir.

 

Diş sıkma tedavisi (Masseter Botoks) nasıl yapılır?

Günümüzde, dişleri taşımaya yardımcı masseter kasına Botulinum toksinin enjeksiyonu ile müdahalede bulunabilmekte bu kas, botoks ile paralize edilerek diş sıkma probleminin önüne geçilebilmektedir.

Masseter botoksu olarak da bilinen bu uygulama sayesinde siz de konforlu şekilde diş sıkma probleminizi geride bırakabilirsiniz.

 

Diş sıkma tedavisi ağrılı bir işlem midir?

Ağrısız, konforlu bir işlemdir.

 

Diş sıkma tedavisi iyileşme süresi nedir?

Uygulamadan sonra sosyal hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz.

 

Diş sıkma tedavisi kalıcı mıdır?

Düzenli yaptırıldığı takdirde tüm botoks uygulamaları gibi kalıcılık süresi artan uygulamanın ilk yaptırıldığı andan itibaren ortalama 4-6 aylık bir kalıcılık süresi bulunmaktadır.

 

Diş sıkma tedavisi avantajları nelerdir?

Botoks ile yapılan diş sıkma tedavisi, diş sıkmanın önüne geçtiği gibi o bölgedeki kas paralize edildiği için genel yüz hattında da bir yumuşama meydana gelir. Bu şekillenmeye bağlı olarak yüzde daha oval bir görünüm elde edilir.

 

Diş sıkma tedavisi (Masseter Botoks) için kaç seans gerekir?

Tek seansta uygulanmakla birlikte belirli aralıklarla her botoks işlemi gibi yenilenmesi gerekmektedir.

 

Merkezimiz bu uygulama ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir.